Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Банкіри розказали про відмінності карантину в Україні та інших країнах


27.04.2020 13:22

В умовах обмежень, запроваджених у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу, по всьому світу закрилася частина відділень банків, але в кожній країні є своя специфіка.

Про це розповіли учасники круглого столу на тему «Банківська система в умовах карантину: міжнародний досвід», організованого онлайн «Фінансовим клубом».

«У Казахстані повного карантину немає: на карантині чотири найбільших міста, а всі інші працюють в нормальному режимі з дотриманням заходів санітарної безпеки», – розповів керуючий директор з роздрібних продажів Сбербанку Казахстану Микола Суганяка.

Такий режим карантину відбився на банківській системі Казахстану.

«До 30% банківських установ і відділень кас пошти працюють для обслуговування клієнтських платежів та соціальних виплат, а дві третини працюють дистанційно. У всіх містах ми працюємо більш-менш стабільно. У чотирьох найбільших мегаполісах банкомати, пристрої самообслуговування підтримуються в робочому стані», – розповів банкір.

Микола Суганяка каже, що в його країні вже третина співробітників банків працюють у відділеннях, третина – дистанційно, а решта – відправлені у відпустку без утримання.

В Італії умови карантину набагато жорсткіші, ніж в Україні, але принципи роботи банківської системи в цей період схожі.

«Intesa присутня не тільки в Італії, але й практично по всій Європі, і середні показники – 15% відділень закриті», – говорить заступник голови правління Правекс Банку (італійська група Intesa Sanpaolo) Семен Бабаєв.

За його словами, український досвід не дуже відрізняється від європейського. «Ті відділення, які продовжують функціонувати, працюють з обмеженою кількістю людей, скороченим робочим днем, запроваджено дистанції між клієнтами, бар’єри», – сказав він.

Голова правління Піреус Банку (грецька група Piraeus) Сергій Наумов повідомив, що у них до 80% співробітників працюють віддалено. «У головному офісі залишилося максимум чоловік десять, які приходять, підключаються до мережі, щоб надіслати необхідні репорти, які важко надіслати віддалено», – говорить він.

Його банк, як і інші українські установи, запровадив обмеження у відділеннях. «Соціальна дистанція – ми не пускаємо більше двох осіб в одне відділення, скрізь стоять дезінфектори. Повністю забезпечили наші відділення масками, навіть тестами, щоб в разі появи симптомів ми могли за допомогою лікарів розуміти, це коронавірус чи ні», – розповів він.

Член правління Ідея Банку (польська група Getin Holding) Славомір Шляк зазначив, що в Польщі діяльність банків не обмежувалася.

«Банки працюють в звичайному режимі, відтоків депозитів, які б загрожували системі, в нас не було», – підкреслив банкір. Він уточнив, що в Польщі розвинене дистанційне обслуговування і безготівкові розрахунки, тому зараз «значних змін не було».

В Україні вже велика частина людей працює дистанційно, а частина – відправлена ​​у відпустку, розповів голова Ради Незалежної асоціації банків України, голова наглядової ради Альфа-Банку Роман Шпек.

«Це не загальнодержавне рішення, а рішення менеджменту банків. Приблизно третина людей продовжує працювати в офісах. Ми значно швидше, ніж думали, перейшли на технології віддаленого режиму роботи», – пояснив він.

При цьому країни не ризикнули закрити банки на карантин. «Ви бачите, що закрито ринки, закрито магазини, закрито багато установ, але в жодній країні світу не було розмов про припинення роботи банків», –  підкреслив Роман Шпек.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | банк | коронавірус | карантин |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.