Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Для ФОПів і бізнесу ввели податкові канікули на час карантину


17.03.2020 16:59

Верховна Рада на позачерговому засіданні 17 березня скасувала сплату ЄСВ для фізосіб-підприємців на час карантину в зв'язку з коронавірусом.

Парламент підтримав за основу та в цілому відповідний законопроєкт №3220, за його прийняття проголосували 359 депутатів.

Так з 1 березня по 30 квітня звільнено від сплати ЄСВ всіх ФОПів та тих, хто займається незалежною професійною діяльністю; тимчасово скасовуються штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ; скасовується податок на комерційну нерухомість та землю.

Також з 1 березня по 31 травня бізнес звільняється від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства. Ця норма не буде стосуватися порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

Встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року.

Також на 3 місяці відтерміноване обов’язкове введення РРО (реєстраторів розрахункових операцій) для всіх категорій "спрощенців".

До 1 липня2020 року подовжено термін подання річної декларації про майновий стан і доходи.

Також у період з 1 березня року по 30 квітня не нараховується та не сплачується плата за землю; звільняються від оподаткування об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Крім того, з 1 березня по 30 квітня вводяться деякі пільги для громадян: звільнення від штрафів та пені за прострочення виплат за споживчими кредитами; запроваджується допомога тим, хто захворів на коронавірус чи знаходиться на самоізоляції.

Законопроект направлений на захист як малого так і великого бізнесу від негативних наслідків пандемії коронавірусу, в зв’язку з невикористанням економічного потенціалу.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | ФОП | бізнес | ЄСВ | карантин | коронавірус | податки |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.