Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

ЄБРР очікує зростання економіки України в 2021 році на 5% після спаду в 2020-му на 4,5%


13.05.2020 11:00

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допускає V-подібний сценарій для української економіки зі швидким відновленням у 2021-му на 5% після спаду цього року на 4,5%.

Відповідний прогноз банк опублікував у регіональному звіті в середу, 13 травня.

"Наш базовий сценарій передбачає поступове ослаблення заходів зі стримування і повернення до нормального життя в другій половині року, з деяким стійким негативним впливом на сукупний попит, зокрема в секторах послуг - туризм і готельний бізнес", - прокоментував регіональний економіст ЄБРР і екс-голова Центробанку Македонії Дімітар Богов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

У листопаді 2019 року банк прогнозував зростання української економіки в цьому році на 3,5%.

"(Новий) сценарій узгоджується з V-подібним відновленням, і, швидше за все, за спадом у 2020 році піде порівняно швидке відновлення в 2021-му", - зазначив економіст.

Загалом, за оцінками ЄБРР, ВВП країн регіону його діяльності може скоротитися цього року в середньому на 3,5% через вплив коронавірусу, проте в 2021 році можливе зростання на 4,8%.

За прогнозом ЄБРР, економіка України повернеться до зростання в кінці третього кварталу 2020 року. Однак спиратися на ці очікування складно через безпрецедентну невизначеність, зазначив Богов.

"Якщо соціальне дистанціювання буде підтримуватися довше, ніж передбачалося, рецесія може бути набагато глибшою, і знадобляться роки, щоб знову вийти на показники ВВП на душу населення 2019 року", - йдеться у звіті.

Заходи щодо стримування коронавірусу в регіонах ЄБРР негативно вплинули на внутрішній попит і пропозицію. Зовнішні шоки містять у собі різке падіння цін на товарно-сировинну продукцію, яке вдарило по її експортерам, порушення глобальних ланцюжків постачань, кризу туристичної галузі та скорочення обсягу грошових переказів. Зокрема, для України болючим є падіння цін на метали і зниження обсягу грошових переказів, йдеться в документі.

При цьому, "коронакриза" торкнулася сфери послуг і всіх експортних галузей, крім сільського господарства. Транспортні підприємства, готелі та ресторани, роздрібна торгівля і нерухомість, а також багато малих і середніх підприємств з різних секторів можуть опинитися на межі виживання.

"Ключовим завданням для уряду є підтримка тих підприємств, які є життєздатними і добре керованими, але виживанню яких загрожує ця надзвичайна криза", - підсумував Дімітар Богов.

 

Джерело: "Інтерфакс-Україна"


Теги: | ЄБРР | економіка | ВВП | коронавірус | Covid-19 |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.