Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

ЄС надасть Україні 1,2 млрд євро для протидії коронавірусу


23.04.2020 18:05

Європейська комісія оголосила про рішення виділити Україні 1,2 млрд євро підтримки під час пандемії COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Це безпрецедентна за обсягом макрофінансова допомога. Рішення ЄС – це не лише вияв солідарності у важкі часи. Це свідчення, що Україна не помилилася, зробивши європейський вибір. Адже справжні друзі пізнаються в біді», – зазначив президент Володимир Зеленський.

Зазначається, що кошти Європейського Союзу допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України. Завдяки такій підтримці держава зможе звільнити додаткові ресурси для захисту громадян та пом’якшення негативних наслідків пандемії для людей.

Загалом Євросоюз виділяє близько 3 млрд євро десятьом країнам, зокрема Албанії, Боснії та Герцеговині, Грузії, Йорданії, Косово, Молдові, Чорногорії, Північній Македонії, Тунісу та Україні.

Наступна після України держава, що отримає таку допомогу, – Туніс, якому ЄС надасть 600 млн євро.Пропозицію Єврокомісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС. Єврокомісія розраховує на швидке схвалення, з огляду на нагальність проблеми.

«Щойно це станеться, перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов», - зазначається в повідомленні.

Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у 4 кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року.

"Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду", - йдеться в повідомленні.

Раніше Єврокомісія схвалила рішення про виділення пакету допомоги Україні у розмірі 80 млн євро, а потім збільшила його до 190 млн євро, на підтримку системи охорони здоров’я, економіки, малого та середнього бізнесу, захисту вразливих категорій населення.

Міністри фінансів Євросоюзу узгодили антикризовий пакет на 0,54 трлн євро для підтримки європейської економіки, яка постраждала від коронавірусу. Пакет антикризових заходів дозволить збільшити загальну фінансову підтримку економік країн ЄС в умовах коронавірусної пандемії до 3,2 трлн євро ($3,5 трлн), що стане найбільшою антикризовою програмою в світі.

Нагадаємо, Європарламент хоче створити єдиний економічний простір між ЄС і шістьма країнами «Східного партнерства», куди входить Україна.

 

Джерело: Фінановий клуб


Теги: | ЄС | макрофінансова допомога | кредит | коронавірус | COVID-19 |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.