Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Європарламент схвалив надання 1,2 млрд євро допомоги Україні


14.05.2020 14:23

Європейський парламент 13 травня більшістю голосів ухвалив рішення про виділення 10 країнам-сусідам та країнам-кандидатам на членство в ЄС пакету допомоги у 3 млрд євро для подолання кризи, спричиненої COVID-19.

З цієї суми 1,2 млрд євро призначені для допомоги Україні, повідомляє Укрінформ.

У голосуванні за прискореною процедурою взяли участь 689 депутатів. «За» проголосували 602, «проти» - 80, утрималися під час голосування - 7. Таким чином, рішення було ухвалено. Такі результати оголосив президент Єврокомісії Девід Сассолі.

Крім того, депутати продовжили дію Угоди між ЄС і Україною про співробітництво в науці та технологіях. У голосуванні з цього питання взяли участь 690 депутатів, 671 – проголосували «за», 10 – «проти», 9 – утрималися.

Нагадаємо, 5 травня Рада ЄС ухвалила пропозицію Єврокомісії надати до 3 млрд євро макрофінансової допомоги для десяти країн-кандидатів та партнерів з-поміж країн-сусідів, щоб допомогти їм у подоланні економічного падіння, спричиненого пандемією COVID-19.

Фінансова допомога надаватиметься в якості позик на вигідних умовах і розподілятиметься наступним чином: Албанія – 180 млн євро; Боснія та Герцеговина – 250 млн євро; Грузія – 150 млн євро; Йорданія – 200 млн євро; Косово – 100 млн; Молдова – 100 млн євро; Північна Македонія - 160 млн євро; Чорногорія – 60 млн; Туніс – 600 млн євро та Україна – 1,2 млрд євро.

Кошти будуть доступні протягом 12 місяців та надаватимуться двома частинами. Максимальний термін погашення кредиту – 15 років.

Перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов. Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у 4 кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року.

Умови надання позик будуть прописані у меморандумах про взаєморозуміння між країнами-партнерами та Єврокомісією.

Раніше Єврокомісія схвалила рішення про надання пакету допомоги Україні у розмірі 80 млн євро, а потім збільшила його до 190 млн євро, на підтримку системи охорони здоров’я, економіки, малого та середнього бізнесу та захисту вразливих категорій населення.

Європарламент також хоче створити єдиний економічний простір між ЄС і шістьма країнами «Східного партнерства», куди входить Україна.

 

Джерело: Укрінформ, Фінансовий клуб


Теги: | Європарламент | COVID-19 | коронавірус | кредит | допомога |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.