Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Fitch покращило прогноз падіння світової економіки


08.09.2020 17:47

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings поліпшило прогноз падіння світового ВВП на 2020 рік до 4,4% з прогнозованих у травні 4,6%.

Про це йдеться в вересневому огляді Global Economic Outlook, передає FinClub.

Проте, за оцінками Fitch, темпи відновлення глобальної економіки можуть незабаром знову сповільнитися.

«Китай вже повернувся до докризового рівня ВВП, і показники роздрібних продажів в США, Франції та Великобританії перевершують лютневі рівні, проте ми сумніваємося, що можна очікувати V-образного відновлення економіки», - відзначає головний економіст Fitch Брайан Култон.

Водночас попереду серйозні проблеми з безробіттям в Європі, де компанії скорочують капіталовкладення, і карантинні заходи продовжують обмежувати приватне споживання.

Fitch очікує, що економіка США скоротиться на 4,6% в цьому році порівняно з прогнозованими 5,6% у травні. Прогноз зростання економіки Китаю на цей рік підвищено до 2,7% порівняно з очікуваними 1,2%.

Водночас прогноз падіння ВВП єврозони на поточний рік погіршений до 9% з 8%, Великої Британії - до 11,5% з 9%, для ринків, що розвиваються, (за винятком Китаю) - до 5,7% з 4,7 %.

Погіршення прогнозу для ринків, що розвиваються, відображає зокрема зміна прогнозу падіння ВВП Індії в фінансовому році, що завершується в березні 2021 року, до 10,5% з очікуваних раніше 5%.

У Fitch не очікують, що нинішні темпи відновлення економіки збережуться в найближчі місяці, оскільки позитивна динаміка імпульс, пов'язана зі зняттям карантинних о, слабшає, проблеми ринку праці обмежують споживчі витрати, в той час як компанії скорочують капіталовкладення.

Нагадаємо, в травні Fitch прогнозувало падіння світової економіки на 4,6%.

Fitch також підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній валюті на рівні «B» зі стабільним прогнозом і падіння ВВП на 6,5%.

 

Джерело: FinClub


Теги: | Fitch | економіка | пандемія | ВВП | рейтинг | Covid-19 | коронавірус |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.