Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Глава Dragon Capital прогнозує падіння ВВП України в 2020-му на 4-9%


23.03.2020 16:22

Економіка України скоротиться на 4% ВВП у разі карантину терміном до трьох місяців і на 9% у разі його більшої тривалості, прогнозує глава інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.

"Якщо карантин в основних країнах, у ЄС, США та в Україні зокрема, триватиме максимум три місяці й не затягнеться до другого півріччя, якщо піде на спад кількість заражених до кінця травня, і економіка зможе з третього кварталу працювати, то скорочення світового ВВП становитиме 1-2%. Це більше, ніж було в 2009-му. В Україні ВВП скоротиться на 4%", - сказав Фіала в ефірі "Свободи слова" 20 березня, передає Інтерфакс-Україна.

Такий сценарій передбачає девальвацію гривні до 30 грн/$1 при інфляції на рівні 5%, а також досить велике зростання безробіття і зниження доходів бюджету, додав він.

"Якщо карантин зсунеться до червня-липня, і не можна його буде зупинити або лібералізувати, то очікуємо падіння економіки (України - ІФ) на 9% ВВП. Курс - 35 грн/$1, зростання інфляції", - прогнозує Томаш Фіала.

Уряд насамперед має виконати умови співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), вважає він.

"Це означає ухвалення двох законів. Ми сподіваємося, що на початку наступного тижня парламент збереться, і будуть проголосовані ці два закони", - додав глава Dragon Capital.

Двома основними попередніми заходами для укладення нової програми з МВФ є ухвалення закону про ринок землі та правок до закону про банки, який унеможливлює заподіяння шкоди публічним фінансам від колишніх власників банків, свого часу виведених Національним банком з ринку.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | Dragon Capital | ВВП | карантин | коронавірус |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.