Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Глобальна економіка скоротиться на 5,2%


09.06.2020 17:52

COVID-19 занурить світову економіку в найгіршу рецесію з часів Другої світової війни.

Про це йдеться в доповіді Світового банку «Глобальні економічні перспективи», передає Фінансовий клуб.

«Введення масштабних і швидких заходів у зв'язку з пандемією коронавірусу призвели до серйозного скорочення світової економіки. Це являтиме собою глибокий спад з часів Другої світової війни», - зазначається в документі.

За прогнозами Світового банку, скорочення світового ВВП цьогоріч може скласти 5,2%.

Очікується, що економічна активність в країнах з розвиненою економікою скоротиться на 7% в 2020 році.

Зокрема економіка США скоротиться на 6,1% в поточному році. Обсяг виробництва в Єврозоні впаде на 9,1%. Економіка Японії може скоротитися на 6,1%.

Скорочення світового ринку прогнозується на рівні 2,5%, що є першим скороченням в групі цих країн мінімум за 60 років.

Доходи на душу населення скоротяться на 3,6%, що призведе до того, що мільйони людей опиняться в умовах крайньої бідності в цьому році.

У 2021 році прогнозується зростання світової економіки до 4,2%, оскільки країни з розвиненою економікою виростуть на 3,9%, а EMDE відскочить на 4,6%.

При песимістичному сценарії розвитку подій світову економіку може очікувати падіння на цілих 8%. Відновлення при цьому в 2021 році буде слабким - трохи більше ніж на 1%.

«Це призведе до того, що мільйони людей опиняться за межею бідності в цьому році. Цей удар відчують найсильніше в країнах, де пандемія була найбільш серйозною і де існує сильна залежність від світової торгівлі, туризму, експорту товарів та зовнішнього фінансування», - зазначає Світовий банк.

Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння світової економіки на 3% в 2020 році. МВФ вважає, що глобальній економіці знадобиться 3 роки, щоб відновитися після пандемії COVID-19 та викликаними нею обмеженнями.

СОТ прогнозує спад глобальної торгівлі від 13% до 32% цьогоріч через руйнівний вплив пандемії COVID-19 на нормальну економічну активність у всьому світі.

Глибока рецесія через загострення коронакризи відтепер є базовим прогнозом рейтингового агентства Fitch Ratings.

Світові банки прогнозуть втрати глобальної економіки від пандемії COVID-19 протягом 2020-2021 років у понад $5 трлн.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | COVID-19 | коронавірус | карантин | криза | економіка | Світовий банк |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.