Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Інвестори вкладають у рекордне IPO Джека Ма попри загрозу зриву


28.10.2020 16:39

Інвестори активно купують акції «дочки» китайського інтернет-гіганта Alibaba мільярдера Джека Ма – фінтех-компанії Ant Group, яка планує найбільше в світі IPO на $35 млрд.

Китайська Ant Group планує найближчим часом вийти на дві біржі: Гонконгу та Шанхаю та залучити до $35 млрд у ході дебюту на найбільшому в світі фондовому ринку, повідомляє FinClub з посиланням на Reuters.

Подвійний лістинг, перший для шанхайського ринку в стилі Nasdaq і Гонконгу, оцінив би Ant Group приблизно в $312 млрд, не рахуючи так званого опціону на покупку акцій на 15%.

За такої оцінки, компанія Джека Ма коштує більше, ніж Промислово-комерційний банк Китаю, найбільший у світі банк за розміром активів. Отримані від IPO гроші також поб'ють рекорд, встановлений найбільшою нафтовою компанією Saudi Arabian Oil Co (Saudi Aramco), яка в грудні отримала від IPO рекордні $29,4 млрд.

Очікується, що акції Ant Group почнуть торгуватися в Гонконзі та Шанхаї 5 листопада, за два дні після виборів в США.

Однак майбутній дебют Ant був затьмарений побоюваннями інвесторів з приводу зростаючого нагляду за її прибутковим бізнесом по споживчому кредитуванню з боку регулюючих органів, а також пропозицією Державного департаменту США додати компанію до чорного списку торгівлі.

Це поставило найбільше потенційне IPO у Гонконзі та Шанхаї під загрозу зриву.

Проте глобальні інвестори в значній мірі відмахнулися від цих побоювань, зробивши ставку на триваюче швидке зростання групи, яка також управляє найбільшою в Китаї платформою мобільних платежів і поширює продукти для управління капіталом і страхування.

«Страх втрати та відсутність інших можливостей такого масштабу стимулював інтерес інвесторів до IPO», - зазначив керівник відділу досліджень Азії компанії United First Partners в Сінгапурі Джастін Танг.

За словами джерел, багато потенційних інвесторів розмістили замовлення на щонайменше $1 млрд у першу годину, а кількість інституціональних замовлень може досягти близько 1000.

Нагадаємо, про плани Ant Group вийти на IPO стало відомо наприкінці серпня. У ході первинного розміщення акцій компанія спочатку розраховувала залучити щонайменше $30 млрд і отримати оцінку у $225 млрд.

Ant Group володіє найбільшою у Китаї платформою мобільних платежів Alipay, а також надає послуги онлайн-банкінгу. 33% акцій компанії належать холдингу Alibaba. За останні півроку Ant Group заробила близько $3,5 млрд і зуміла наростити прибуток у першому кварталі на 500%.

 

Джерело: FinClub


Теги: | Ant Group | IPO | Джек Ма | Alibaba | біржа |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.