Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Кількість вкрай бідних людей зросте на 150 мільйонів у 2020-21 роках через COVID-19


08.10.2020 16:22

Кількість людей у стані крайньої бідності в 2020 році збільшиться вперше більш ніж за 20 років на тлі пандемії COVID-19, яка посилила наслідки військових конфліктів і зміни клімату.

Про це йдеться в огляді Світового банку, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з прогнозом СБ, кількість людей, що перебувають у стані крайньої бідності, цього року збільшиться на 88-115 млн через пандемію коронавірусу, а за 2020-2021 рр. - на 150 млн.

За визначенням СБ, у стані "крайньої бідності" знаходяться люди, що живуть менш ніж на $ 1,9 у день. Кількість таких людей цього року, як очікується, складе від 9,1% до 9,4% населення світу, що відповідає рівню 2017 року - 9,2%. У разі відсутності пандемії коронавірусу, рівень "крайньої бідності" у світі в поточному році склав би 7,9%, зазначають у СБ.

"Через пандемії і глобальні рецесії понад 1,4% світового населення виявиться в стані крайньої бідності, - зазначає президент групи СБ Девід Малпасс. - Для того, щоб розгорнути ситуацію до скорочення бідності, державам потрібно підготуватися до економічних змін після пандемії COVID- 19, забезпечивши рух капіталу, трудових ресурсів та інновацій у нові напрями бізнесу".

Близько 82% людей, які опиняться в стані крайньої бідності, будуть з країн із середнім доходом, зазначають у СБ.

Пандемія коронавірусу, яка посилить наслідки військових конфліктів і змін клімату, зробить недосяжною мету усунення бідності в світі до 2030 року без прийняття швидких і великих заходів, йдеться в огляді організації. За оцінками СБ, в 2030 році глобальний рівень бідності складе близько 7%.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | COVID-19 | бідність |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.