Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін - проти


28.02.2020 12:47

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує в 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на державну підтримку пріоритетних напрямів - промисловість, сільське господарство та експорт, зокрема у 2021 році - 26 млрд грн, у 2022-му - 31 млрд грн, у 2023-му - 33 млрд грн.

"На наступні три роки ми ініціюємо 90 млрд грн держпідтримки для промисловості та агро. Для порівняння: в цьому і минулому роках підтримка приблизно 4 млрд грн. Тобто ми хочемо збільшити підтримку майже у вісім разів. Уся підтримка буде розподілятись за сучасними найкращими практиками і буде вирішувати проблеми в тих напрямах, де не працюють ринки", - написав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у Facebook, передає Інтерфакс-Україна.

За даними міністерства, згідно з пропозиціями, сума підтримки на наступні три роки для збільшення обсягу сільгосппродукції, розвитку підприємств АПК і забезпечення продовольчої безпеки загалом становитиме 45,52 млрд грн, зокрема фінпідтримка сільгосптоваровиробників - 40,9 млрд грн, Фонд часткового гарантування кредитів - 3,12 млрд грн, кредити фермерським господарствам - 1,5 млрд грн.

Сума підтримки експорту становитиме 12,41 млрд грн, зокрема підтримка та просування експорту - 410 млн грн, Експортно-кредитне агентство - 6 млрд грн, компенсація відсотків за кредитами експортерів - 6 млрд грн.

За різними напрямами в промисловості загалом планується виділити 32,65 млрд грн, зокрема 16,9 млрд грн - на розвиток авіабудування, 6 млрд грн - на компенсацію кредитів за придбання виробничого обладнання, 6,75 млрд грн - на співфінансування проектів смарт-спеціалізації регіонів, 3 млрд грн - на створення Фонду енергоефективності в промисловості.

"Важливо наголосити, що за експортними програмами підтримка надається, у тому числі, підприємствам промисловості. Таким чином, загальна сума підтримки для промисловості може бути збільшена", - йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Пізніше у Facebook міністр фінансів Оксана Маркарова написала, що вважає помилковим таке збільшення видатків бюджету на держпідтримку.

"Бізнесу потрібні нормальні умови та верховенство права, а збільшення видатків бюджету на підтримку (особливо таку) - це мені здається помилкою. Якщо є зайві 90 млрд грн, то краще знизити податки для всього бізнесу, а не перенаправляти кошти платників податків на деяких обраних", - написала міністр.

При цьому Маркарова зазначила, що найбільша пропонована стаття - "фінансова підтримка сільгосптоваровиробників - 40,9 млрд грн" не розписана взагалі.

"І в попередні роки ніколи не використали навіть те, що було", - наголосила міністр фінансів.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | промисловість | сільське господарство | експорт | бюджет |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.