Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Мінекономіки оцінило глибину падіння ВВП за п’ять місяців


09.07.2020 17:55

Реальний валовий внутрішній продукт України в січні-травні 2020 року скоротився на 5,9%.

Про це йдеться в огляді департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) становило 7,3% у порівнянні з падінням на 6,7% у січні-квітні та 3,8% у першому кварталі року.

Відповідно скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%. У І кварталі 2020 року за уточненими даними Держстату падіння економіки становило 1,3%.

У травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантинних обмежень.

Про це зокрема свідчить зростання Індексу очікувань ділової активності, який розраховує НБУ, з 29,9 до 37 пунктів, однак показник менше 50 свідчить про досить песимістичні настрої бізнесу.

Водночас, негативний вплив поширення у світі COVID-19 (через тимчасове зменшення загальної економічної активності у світі, стрімке падіння інвестицій, зокрема з боку іноземних інвесторів) та дія стримуючих чинників, сформованих у попередніх періодах стримували розвиток більшості видів економічної діяльності.

За даними Нацбанку, вагомим фактором падіння ВВП стало скорочення інвестицій. Валове нагромадження основного капіталу скоротилося на 21,4% в річному вимірі. Такі значні темпи падіння інвестицій востаннє спостерігалися під час кризи 2014-2015 років.

У I кварталі вперше з 2016 року великі та середні підприємства сформували чистий збиток у 4,9 млрд грн. Частка збиткових підприємств зросла до 41% порівняно з 27% у І кварталі 2019 року.

Погіршення фінансових результатів бізнесу стало однією з основних причин падіння інвестицій, адже 65% капітальних інвестицій фінансуються за рахунок власних коштів підприємств. Серед інших причин падіння інвестицій: запровадження карантинних обмежень та невизначеність законодавчого поля щодо відкриття ринку землі та зеленої енергетики.

У II кварталі 2020 року НБУ очікує поглиблення падіння реального ВВП, здебільшого через дію карантинних заходів упродовж усього кварталу.

 

Джерело: вебсайт Мінекономіки, FinClub


Теги: | економіка | ВВП |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.