Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Мінфін закликає українців інвестувати в державні облігації


10.07.2020 16:42

Міністерство фінансів продовжує працювати над розвитком ринку державних облігацій і розраховує на внутрішнього інвестора.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

«Коронакриза довела, що Україна має достатньо внутрішніх ресурсів, які потрібно максимально ефективно використовувати. Існує інтерес до ОВДП з боку державних і приватних банків. Завдяки цьому ми буквально за місяць знизили дохідність ОВДП з 12 до 7,5-8%. При цьому зберігся попит, достатній для фінансування бюджету», - наголосив він.

Марченко зазначив, що фізичні особи мають можливість купувати ОВДП через банки.

«Вже зараз у користувачів мобільного додатка ПриватБанку є можливість купити ОВДП в один клік. Інші банки теж розробляють подібні додатки. Працюємо, аби ці інструменти стали доступнішими», - наголосив він.

На думку глави Мінфіну, питання довіри до емітента є ключовим щодо активного залучення населення до довгострокових фінансових інструментів та основним для успіху як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках капіталу.

«Безумовно, це питання часу. Люди побачать певний сенс і інтерес такого інвестування. Думаю, в майбутньому ми зможемо активно залучати гроші громадян в держоблігації. Це буде вигідно і громадянам, і державі», - підкреслив міністр.

Він відзначив, що з огляду на рівень доходів громадян, цей інструмент наразі доступний для вузького кола інвесторів.

«Але Україна прагне рости як країна і хоче, аби доходи її громадян зростали. Тому ми повинні мислити стратегічно. У майбутньому ми будемо розвиватися нормальними темпами, і громадяни розглядатимуть для себе ці інструменти. Тим більше українські банки вже запускають онлайн рішення, які спрощують інвестування для фізичних осіб», - наголосив Марченко.

 

Джерело: вебсайт Міністерства фінансів України, FinClub


Теги: | ОВДП | облігація |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.