Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Обсяг обговорюваної допомоги МВФ Україні на 18 місяців залишається незмінним, - Мінфін


08.05.2020 17:38

МВФ у зв'язку з масштабною фінансово-економічною кризою в світі через COVID-19 і загальною економічною невизначеністю щодо тривалості та інтенсивності наслідків пандемії змінив підходи до тривалості програм з країнами і пропонує Україні варіант співпраці з короткою програмою кредитування stand-byбез зменшення розмірів на період її дії.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України, передає Інтерфакс-Україна.

"Основна різниця між цими програмами полягає в терміні їх реалізації: stand-by - 1,5 року, EFF - 3 роки ... Сума програми на відповідні періоди залишається незмінною", - йдеться в повідомленні відомства в Facebook.

Водночас Мінфін зазначає, що поки переговорні процеси з МВФ тривають і питання про модальність програми (EFF або stand-by) ще дискутується.

"Уряд планує фіналізувати переговори з МВФ наступного тижня", - зазначило відомство.

Раніше в цей день представник МВФ Джеррі Райс (Gerry Rice) повідомив, що Україна і МВФ у рамках переговорів про нову програму співпраці переорієнтувалися з попередньо узгодженої 3-річної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand-by.

"Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на рішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більш інклюзивної зростання", - сказав представник Фонду.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський, Національний банк України і попередній уряд на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на $ 5,5 млрд. Ця програма повинна була замінити 14-міс. програму stand-by на SDR2,8 млрд, або близько $ 3,9 млрд, розраховану підтримати країну у період президентських і парламентських виборів у минулому році і завершилася 17 лютого цього року.

Україна змогла отримати за stand-by лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв'язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Позитивне рішення МВФ за новою програмою дозволить уряду отримати також макрофінансову допомогу від ЄС (EUR500 млн) і кредит Світового банку (до $ 1,0 млрд).

Розмір нової програми stand-by, на обговорення якої переключилися Україна і МВФ, поки невідомий, хоча раніше розмір програми EFF, за даними близьких до переговорів джерел, вдалося збільшити орієнтовно до $ 8 млрд.

Для позитивного рішення Фонду України необхідно прийняти закон про регулювання банківської діяльності (так званий "антиколомойський" законопроект). Передбачається, що Верховна Рада розгляне його в остаточному читанні в середу, 13 травня. Київ розраховує отримати перші кошти МВФ ще до кінця цього місяця, на який припадає погашення випущених 5 років тому під гарантії США єврооблігацій на $ 1 млрд.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | МВФ | кредит | COVID-19 | EFF | stand-by |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.