Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

ООН фіксує найнижче за 10 років зростання світової економіки


22.01.2020 11:55

Внаслідок тривалих торговельних суперечок зростання світової економіки у 2019 році було найнижчим за останнє десятиліття.

Про це йдеться у звіті ООН «Всесвітня економічна ситуація та перспективи 2020 року», оприлюдненому на сайті ООН.

За даними документу, торік глобальне економічне зростання становило всього 2,3%.

«Однак у світі може спостерігатися невелике пожвавлення економічної активності у 2020 році зі зростанням на 2,5%. Але загострення відносин у торговельній сфері, фінансові потрясіння чи ескалація геополітичної напруженості можуть зірвати відновлення зростання», - сказав головний економіст ООН, помічник генсека ООН з економічного розвитку Елліот Харріс, презентуючи звіт.

За його словами, за несприятливого сценарію світове зростання впаде до 1,8%. Тривала слабкість глобальної економічної активності може обумовити значні перешкоди для сталого розвитку, зокрема для подолання бідності та створення належних робочих місць.

Водночас, у звіті зазначається, що нерівність та поглиблення кліматичної кризи підживлюють невдоволення в багатьох частинах світу.

Зокрема, в США, «з огляду на політичну невизначеність, недостатню ділову впевненість та ослаблення фіскального стимулювання», очікується скорочення зростання ВВП з 2,2% у 2019 році до 1,7% у 2020-му.

У ЄС виробництво, як і раніше, стримуватиметься глобальною невизначеністю, але частково це компенсуватиметься стійким зростанням приватного споживання, що дасть змогу дещо збільшити зростання ВВП з 1,4% у 2019 році до 1,6% цьогоріч.

За прогнозом ООН, найшвидшими темпами розвиватимуться країни Східної Азії, які слугуватимуть найвагомішим джерелом глобального зростання. У Китаї прогнозується поступове уповільнення зростання ВВП з 6,1% у 2019 році до 6% у 2020-му та до 5,9% - у 2021 році.

Очікується також деяке зростання економіки у великих країнах, що розвиваються, зокрема Бразилії, Індії, Мексиці, Росії та Туреччині.

При цьому, на карті, де позначено динаміку ВВП на душу населення кожної країни, видно, що економічний спад очікується у Венесуелі, Аргентині, Еквадорі, Намібії, Анголі, Замбії, Судані, Ірані, Омані.

Україна позначена як територія з прогнозом зростання від 2 до 5% на одиницю населення. Росія – від 0,5 до 2%, Польща та Молдова – понад 5%.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | ВВП | економіка | ООН |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.