Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік і середньострокову перспективу


11.09.2019 12:25

Рада Національного банку України ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік і середньострокову перспективу, розроблені на основі пропозицій правління Національного банку України та з урахуванням Стратегії монетарної політики НБУ.

Згідно із затвердженими Основними засадами ціллю грошово-кредитної (монетарної) політики залишається підтримання інфляції у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень ± 1 п. п., а Національний банк може використовувати всі законодавчо визначені засоби грошово-кредитної політики.

Національний банк продовжуватиме дотримуватися плаваючого курсоутворення, маючи на увазі, що монетарна політика не спрямовуватиметься на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.

У 2020 році Національний банк використовуватиме гнучкість режиму інфляційного таргетування, сприяючи не тільки поверненню інфляції до цілі, але також опікуючись впливом монетарних рішень на економічне зростання. За умови зниження інфляційного тиску та поліпшення очікувань Національний банк пом'якшуватиме монетарну політику, сприяючи у такий спосіб економічному зростанню. Облікова ставка в реальному вимірі поступово знижуватиметься у наступних роках до нейтрального рівня. Також з огляду на поліпшення інфляційних очікувань знижуватимуться і номінальні процентні ставки банків.

Рішення з монетарної політики будуть спрямовані на продовження дезінфляційного тренду та приведення інфляції до цілі в середньостроковій перспективі. В окремі періоди інфляція може відхилятися від встановленої цілі через вплив факторів, що є поза безпосереднім впливом монетарної політики Національного банку.

У разі реалізації ризиків, які підсилюватимуть фундаментальний інфляційний тиск та погіршуватимуть очікування економічних агентів, Національний банк застосовуватиме всі наявні засоби та методи грошово-кредитної політики для повернення інфляції до цілі на горизонті політики.

Національний банк докладатиме зусиль для покращення взаємодії з урядом України в питаннях координації монетарної та фіскальної і боргової політик. Взаємодія уряду України з Національним банком відбуватиметься виключно за умов дотримання принципу незалежності останнього.

Національний банк продовжуватиме дотримуватися свого зобов’язання уникати будь-яких форм фіскального домінування над монетарною політикою, зокрема і прямої або непрямої підтримки бюджетних видатків.

 

Джерело: веб-сайт НБУ


Теги: | НБУ | гривня | банк | інфляція | стратегія | план |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.