Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Скористатися Фондом розвитку підприємництва у 2020 році зможуть майже 50 тис. позичальників, - Мінфін


27.01.2020 16:25

Взяти участь у програмі підтримки малого та мікробізнесу "Доступні кредити 5-7-9%" зможуть майже 50 тис. позичальників, прогнозує Міністерство фінансів України.

"За попередніми оцінками, майже 50 тис. позичальників зможуть взяти участь у цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню зайнятості в країні, розвитку інноваційних і ефективних підприємств, а значить - розширенню податкової бази та збільшенню доходів до держбюджету, що дає змогу безперебійно фінансувати програму", - повідомляється на сайті міністерства.

Як нагадав Мінфін, програма передбачає створення декількох інструментів здешевлення кредитів. Перший із них - компенсація процентної ставки до рівня 5%, 7%, 9% річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачується комісія банків у 0,50-1%). Зокрема, 5% річних передбачається для позичальників із виручкою до 25 млн грн і при створенні мінімум двох робочих місця за перший квартал, 7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, 9% річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

"При цьому для малого та мікробізнесу, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5 п. п. за кожне створене робоче місце (але не може бути нижчою за 5%)", - зазначило міністерство.

Другим інструментом буде надання часткових гарантій за кредитами такому бізнесу, якщо у нього не вистачає застави (оплата за гарантіями становитиме 0,5% від розміру кредиту).

Як повідомлялося, запуск кредитної програми анонсовано на 1 лютого.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон із поправками до держбюджету-2020 про Фонд розвитку підприємництва (законопроект №2589), який передбачає збільшення спецфонду держбюджету цього року на 2 млрд грн за рахунок дострокового погашення ФГВФО векселів. Ці кошти буде спрямовано на фінансування нової бюджетної програми - Фонд розвитку підприємництва.

Водночас ФГВФО заявив про плани ініціювати у 2020 році реструктуризацію 116 млрд грн заборгованості перед Міністерством фінансів.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | банк | кредит | ММСБ | Фонд розвитку підприємництва |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.