Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Україні важливо зберегти співпрацю з МВФ, щоб уникнути кризи, - Світовий банк


24.05.2019 11:30

Україні важливо виконати поточну програму з ключовим кредитором Міжнародним валютним фондом, а також зберегти співпрацю в найближчі три роки, щоб уникнути економічної кризи.

Про це повідомила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен на прес-конференції, передає УНІАН.

«Програма МВФ є відмінним захистом для збереження макроекономічної стабільності в країні. Ми вважаємо критично важливим продовжити співпрацю з МВФ в найближчі три роки. Ми закликаємо нового президента зберегти цю співпрацю», - наголосила Кахконен.

Вона також зазначила, що продовження співпраці з ключовим кредитором України дозволить відкрити доступ до інвестицій в нашу країну.

«Світовий банк не зможе далі рухатися і надавати підтримку бюджету України, якщо Україна не залишиться в програмі МВФ. Якщо ж буде виконання програми Фонду, то це відкриє доступ до інших кредитів», - додала вона.

У свою чергу, присутній на прес-конференції провідний економіст Світового банку Фарук Кхан зазначив, що сценарію, за якого Україна «буде без МВФ і при цьому в країні не настане економічна криза, не існує». Крім того, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови закликала президента України Володимира Зеленського та його адміністрацію розпочати переговори про нову програму з Фондом восени поточного року.

«Ми закликаємо владу і нову адміністрацію президента зберегти відповідні показники виконання програми МВФ. Восени мають розпочатися переговори за довгостроковою програмою МВФ», - додала Кахконен.

Довідка

Рада директорів МВФ у грудні 2018 року затвердила нову 14-місячну програму stand-byдля України обсягом 3,9 млрд дол., у рамках якої наша країна отримала перший транш обсягом 1,4 млрд дол. Отримання ще двох траншів по 1,3 млрд дол. очікується за підсумками перегляду виконання умов програми в травні і в листопаді.

21 травня місія ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Києві. До її приїзду парламенту потрібно було ухвалити закон про «спліт» (розподіл функцій Нацкомісії з регулювання ринків фінпослуг між Нацбанком і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку), а уряду - завершити поділ Державної фіскальної служби. Також предметом переговорів буде підвищення цін на газ для населення на 15%.

Згідно з меморандумом з МВФ, Україна взяла на себе зобов'язання підвищити ціни з 1 травня, проте з урахуванням зниження цін на газ на європейському ринку Кабінет міністрів ухвалив рішення знизити ціни.

Крім того, експерти допускають негативний вплив на продовження співпраці з МВФ скасування Конституційним судом України відповідальності за незаконне збагачення і низки судових рішень про скасування націоналізації «ПриватБанку», що було передбачено попередньою програмою з МВФ.
 

Джерело: УНІАН


Теги: | МВФ | криза | економіка |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.