Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

З 24 лютого в Україні почне діяти оновлене карантинне зонування


17.02.2021 16:54

Кабінет Міністрів з 24 лютого запроваджує в Україні оновлене карантинне зонування, що передбачає коригування критеріїв для введення або скасування належних обмежувальних заходів.

Відповідну постанову з одноденним доопрацюванням уряд затвердив на засіданні в середу, 17 лютого, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з нею, на території країни, як і раніше, діятимуть чотири рівні епіднебезпеки: "зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний".

"Зелений" рівень встановлюватиметься одночасно на всій території України і дасть змогу послабити карантинні обмеження. Його буде досягнуто, якщо рівень захворюваності на грип і ГРВІ на території щонайменше 13 регіонів України не перевищуватиме 50% епідпорогу, встановленого для регіону. Другий показник - це коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 методом ПЛР та на антиген менше ніж 5%.

Із 24 лютого на всій території України діятиме "жовтий" рівень епіднебезпеки - це ті обмеження, які діють нині в країні, з деякими послабленнями, зокрема дозволено роботу закладів громадського харчування до 00:00, проведення масових заходів за умови 4 кв. м площі на одну людину і заповненістю зали 50%, відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, відвідування глядачами матчів.

Під час "жовтого" рівня забороняється:

- перебування в громадських місцях, громадському транспорті без засобів індивідуального захисту (респіраторів або масок);

- перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;

- самовільно залишати місце самоізоляції, обсервації;

- перетин іноземцем кордону, КПВВ без страхового полісу, що покриває випадок COVID-19;

- проведення масових заходів, робота кінотеатрів, театрів за завантаженості зали більше ніж на 50%;

- перевезення пасажирів у громадському транспорті понад кількість сидячих місць;

- проведення дискотек, робота нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля;

- робота закладів громадського харчування з 00:00 до 7:00, окрім адресної доставки і замовлень навинос, розміщення відвідувачів на відстані менше ніж 2 м і більше ніж чотирьох осіб за столом, не враховуючи дітей до 18 років;

- діяльність суб'єктів господарювання, які не забезпечили маркування щодо дотримання дистанції, не забезпечили персонал засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), обслуговують покупців без ЗІЗ;

- діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторно-курортних закладів, установ, що надають соцпослуги та послуги з реабілітації;

- відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більше ніж 50% персоналу і здобувачів освіти, проведення в закладах освіти заходів за участю більше ніж однієї групи чи класу;

- здійснення медзакладами планових госпіталізацій;

- відвідування сторонніми пунктів тимчасового перебування іноземців, закладів соцзахисту;

"Помаранчевий" рівень не передбачає запровадження додаткових обмежень, а, як світлофор, сигналізує про потенційну небезпеку, тобто про можливість наближення регіону до "червоного" рівня епіднебезпеки.

Перехід на "помаранчевий" рівень можливий, коли хоча б за одним показником розпочнеться перевищення:

- завантаженість ліжок, забезпечених киснем, у медзакладах для пацієнтів із COVID-19 більше ніж 65%;

- кількість тестувань методами ПЛР і на антиген за останні сім днів на 100 тис. населення менше ніж 300;

- кількість госпіталізацій пацієнтів із підтвердженим і підозрою на COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення більше ніж 60;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР або з визначенням антигену більше ніж 20% (якщо зі 100 протестованих осіб менше ніж 20 буде з COVID-19, то така ситуація є контрольованою);

- зростання кількості госпіталізацій протягом останніх семи днів порівняно з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На "помаранчевому" рівні місцеві органи самоврядування можуть запроваджувати додаткові обмеження.

На "червоний" рівень область переходитиме, якщо є перевищення хоча б двох показників протягом трьох днів поспіль. На цьому рівні запроваджуються жорсткі карантинні обмеження - практично такі самі, як за січневого карантину.

Забороняється:

- робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос;

- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів;

- робота закладів освіти, окрім дитячих садків та початкових класів шкіл;

- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

- робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки;

Працюватимуть банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки, всі продовольчі магазини.

"Червоний" рівень в області запроваджуватиме комісія з ТЕБ та НС, обмеження вводяться протягом 48 годин після запровадження "червоного" рівня.

Постанова набуває чинності з 24 лютого 2021 року, окрім пунктів, які стосуються матчів команд ігрових видів спорту, професійних спортивних клубів із глядачами не більше ніж 50%. Цей пункт набуває чинності з 18 лютого 2021 року.

 

Джерело: «Інтерфакс-Україна»


Теги: | COVID-19 | карантин |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.