Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Фінансовий тижневик (станом на 21 березня 2022 року)


21.03.2022 15:01

Тижневий огляд ринків від компанії ICU станом на 21.03.2022

 

ФокусУкраїна
Сегментивнутрішня ліквідність, державні облігації, валютний ринок, макроекономіка
Аналітики: Віталій Ваврищук, Олександр Мартиненко, Тарас Котович

 

 

Попит на військові облігації значний

Стислий виклад коментарів

 

Огляд міжнародних ринків

Прогнозоване підвищення ставок ФРС і українсько-російські перемовини заспокоюють ринки

Підвищення ставок ФРС на очікувані 25 б.п. прибрало елемент невизначеності, а ознаки деякого прогресу в перемовинах росії та України укріпили сподівання ринків на деескалацію. Це спричинило тижневе ралі провідних світових фондових індексів і продавило ціни на сировину.

Ринки державних облігацій

Залучено більше 20 млрд грн через військові ОВДП

З початку березня до бюджету залучено понад 20 млрд грн за допомогою військових ОВДП, що розміщуються Міністерством фінансів на первинному ринку. Значну частину викуплено приватними інвесторами.

 

                        

 

                         

 

Огляд міжнародних ринків

Прогнозоване підвищення ставок ФРС і українсько-російські перемовини заспокоюють ринки

Підвищення ставок ФРС на очікувані 25 б.п. прибрало елемент невизначеності, а ознаки деякого прогресу в перемовинах росії та України укріпили сподівання ринків на деескалацію. Це спричинило тижневе ралі провідних світових фондових індексів і продавило ціни на сировину.

Низка заяв з боку представників України й росії про поступовий прогрес у перемовинах та його конструктивний характер надали більше надій інвесторам щодо припинення бойових дій і скорішого дипломатичного врегулювання конфлікту. Ще одним позитивним моментом стала сплата росією своїх боргових валютних зобов’язань, що на деякий час відтермінувало можливий дефолт країни.

Головною фінансово-економічною подією минулого тижня було засідання ФРС: за його результатами центробанк США підняв діапазон ключових ставок на 25 б.п. до 0.25- 0.50%, як того й очікували аналітики. У ФРС також зазначили високу ймовірність підняття ставок за результатами кожного з шести засідань, що залишилося провести цього року, і рішення про скорочення залишків ринкових активів на балансі центробанку вже наступного засідання.

Утім фондові ринки здебільшого проігнорували ці яструбині сигнали. За тиждень американські S&P 500 і Nasdaq Composite стрибнули на 6.2% і 8.2% відповідно, що стало їхніми найкращими тижневими показниками з листопада 2020 р. Глобальний AllWorld FTSE зріс на 5.6%, а європейський індекс Euro Stoxx - на 5.4%. Індекс долара США DXY знизився на 0.9% до 98.23. Дохідності десятирічних казначейських облігацій США зросли на 16 б.п. до 2.15%. Індекс єврооблігацій країн, що розвиваються, EMBIV, відновився на 1.8% до 97.23.

Сировинні ринки були минулого тижня вкрай волатильними, що, за свідченням деяких учасників, вже відлякує багатьох інвесторів і негативно впливає на ринкову ліквідність. У кінцевому підсумку ціни на більшість сировинних товарів знизились на тлі надій на прогрес у перемовинах між Україною та росією, а також через побоювання гіршого попиту в результаті нових обмежень проти COVID-19 у Китаї. Найбільше впали ціни на природний газ у Європі (-24%) й світові індикативні ціни на енергетичне вугілля (-35%).

Погляд ICU: Тривале падіння фондових індексів змінилося на так зване «ралі полегшення», для підтримки якого вистачило хоч і слабких, але все ж таки позитивних сигналів про прогрес в українсько-російських переговорах, а також рішення ФРС за ставками, що співпало із очікуваннями. Деякі спостерігачі вважають, що наразі ринки вже врахували в котируваннях досить негативні сценарії глобального економічного розвитку. Втім, продовження війни означає для ринків вкрай високу невизначеність. Після того як вже відбулося довгоочікуване засідання ФРС, на перший план уваги ринків виходять хід українсько-російської війни, розвиток перемовин та можливе введення нових санкцій проти рф.

Олександр Мартиненко, м.Київ, (044) 377-7040 дод.726

 

 

Ринки державних облігацій

Залучено більше 20 млрд грн через військові ОВДП

З початку березня до бюджету залучено понад 20 млрд грн за допомогою військових ОВДП, що розміщуються Міністерством фінансів на первинному ринку. Значну частину викуплено приватними інвесторами.

Від початку російської війни проти України Міністерство фінансів щовівторка пропонує інвесторам військові ОВДП та залучило на первинному ринку вже понад 20 млрд грн. Ще 20 млрд грн військових облігацій викупив Національний банк. Переважно військові ОВДП купують українські банки, але все більше до підтримки країни в складний час долучаються небанківські установи та приватні інвестори.

За минулий тиждень Міністерство фінансів залучило 5.4 млрд грн, і за підсумками розрахунків більше 10% облігацій було зараховано на рахунки небанківських установ та приватних інвесторів. Крім того, за тиждень було укладено більше 1.2 тис угод на вторинному ринку на загальну суму понад 960 млн грн. Тож загалом протягом минулого тижня портфель небанківських установ зріс на 700 млн грн, а приватних інвесторів на 255 млн грн.

Погляд ICU: Завтра Міністерство фінансів знову розміщуватиме військові ОВДП, і ми очікуємо, що інтерес до них з боку вітчизняних інвесторів буде принаймні не меншим, ніж у попередні тижні. При цьому після невдалої спроби розмістити валютні ОВДП у доларах, Міністерство фінансів цього разу буде пропонувати тільки облігації, номіновані в національній валюті. Воно оптимістично зберегло графік на наступний тиждень із довоєнним набором інструментів.

Тарас Котович, м.Київ, (044) 377-7040 дод.724

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Віталій Ваврищук – керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua


 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       
--------
УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Галузеві огляди |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.