Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 11 травня


11.05.2022 16:42

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії  ICU станом на 11.05.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Збільшення терміну обігу військових ОВДП

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів залучило до бюджету 4.7 млрд грн, чим рефінансувало лише частину сьогоднішніх погашень. Але при цьому асортимент військових облігацій було доповнено новим півторарічним випуском, який може посприяти в подальшому збільшенню запозичень за вищими ставками.

 

 

Загалом учора попит переважно концентрувався на тримісячних та піврічних ОВДП, у сумі 1.3 млрд грн та 3.5 млрд грн відповідно. Ці облігації були розміщені за звичним рівнем ставок: 9.5% для тримісячних та 10% для піврічних облігацій.

Новий випуск військових облігацій із погашенням наприкінці жовтня наступного року отримав менший попит. Це наразі найдовший термін обігу військових ОВДП, що розміщується Мінфіном на аукціонах. Ставку купону за ними встановлено на рівні 11.5% річних та залучено 87 млн грн і переважно за неконкурентними заявками. Цілком можливо, що частина інвесторів просто відклала купівлю цих облігацій на наступний тиждень, очікуючи на рішення емітента щодо відсоткової ставки. А от найбільш активні подавали вчора переважно неконкурентні заявки.

Тож хоч учора вдалося рефінансувати лише третину сьогоднішніх погашень, є надія, що кроки Мінфіну назустріч ринку у вигляді пропозиції більших термінів обігу отримають позитивну реакцію. Вже наступного тижня півторарічні ОВДП можуть отримати значно більший попит від тих інвесторів, хто диференціюватиме терміни допомоги державі в період воєнного стану.

Увага! Ви теж можете підтримати Україну та Збройні сили!

Всі наші поточні клієнти вже зараз можуть купити військові облігації в системі ICU Trade. Якщо ви ще не клієнт ICU, але хочете підтримати армію – діють максимально спрощені умови відкриття рахунків, якщо у вас є BankID.

Умови максимально спрощені. Без комісій, від однієї облігації, за ставками первинних аукціонів Мінфіну, жодних націнок, підтвердження доходів – не потрібне, для фізичних та юридичних осіб без обмежень за статусом.

Слава Україні!

 

      

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.