Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Fitch погіршило прогноз для українських банків


26.03.2020 17:19

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings погіршило прогноз для банківського сектору України та країн СНД через вплив коронавірусу та падіння цін на нафту.

«Економічний тиск, викликаний поширенням коронавірусу та зниженням цін на нафту, негативно впливає на кредити банків у Росії та на сусідніх ринках і може привести до негативних рейтингових дій», - йдеться в повідомленні агентства, передає Фінансовий клуб.

Fitch змінило прогноз по банківському сектору на негативний для семи з восьми ринків, які він охоплює в регіоні - Росії, України, Казахстану, Вірменії, Азербайджану, Білорусі та Грузії. Перспективи банківського сектора для Узбекистану залишаються стабільними.

У Fitch вважають, що ступінь тиску на банки буде залежати від ступеню та тривалості економічного спаду, конкретних ризиків для національної економіки та зовнішніх фінансів (наприклад, від зниження цін на нафту, доходів від туризму або грошових переказів), заходів національних влад і окремих банків, бізнес-профілі, ризики та фінансові показники яких йдуть на спад.

Наприклад, банки з рейтингом «B» зазвичай мають більш високий допуск на знецінення фінансових показників, ніж банки в діапазонах «BB» і «BBB».

Fitch підтримує опубліковані рейтинги 84 банків на восьми ринках. З них 21 підкріплюється суверенною підтримкою, а 29 - підтримкою акціонерів, і вони в першу чергу чутливі до змін в рейтингах постачальників підтримки.

34 банки мають рейтинг на основі автономних профілів, що відображено в їх рейтингах життєздатності, і вони більш чутливі до змін в їх фінансових профілях і перспективи.

Fitch розгляне вплив змін операційних умов на ці банки і можливі наслідки для їхніх рейтингів у найближчі тижні.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | Fitch | рейтинг | банк | коронавірус | карантин |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.