Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Мінекономіки пояснило причини сповільнення падіння ВВП


16.02.2021 17:23

У 2020 році реальний валовий внутрішній продукт України скоротився на 4,2%, що виявилося кращим за песимістичні прогнози багатьох авторитетних експертів.

«У цілому, за розрахунками Мінекономіки на базі даних Держстату, падіння ВВП за 2020 рік становило 4,2% (п/п), що виявилося суттєво кращим за песимістичні очікування більшості експертів та доволі близьким до прогнозу уряду (4,8%), який було схвалено ще у березні 2020 року і закладено до бюджету», - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, передає FinClub.

При цьому МВФ у грудні 2020 року прогнозував падіння ВВП України на 5%, Світовий банк (жовтень) – на 5,5%, НБУ (жовтень) - 6%, Fitch (вересень) - 6,5 %, ЄБРР (жовтень) - 5,5%.

«Попередні статистичні звітні показники за 2020 рік свідчать, що Україна гідно витримала іспит впливу пандемії COVID-19», - додав Петрашко.

Основними факторами призупинення падіння економіки у IV кварталі 2020 року були:

• споживчий попит населення, розширення якого відбувалось в умовах зокрема підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня 2020 року до 5000 грн та відповідно середньомісячної зарплати (у ІV кв. 2020 року реальне зростання заробітної плати порівняно з IV кв. 2019 року становило 9,6%);
• попит сектору загального державного управління, розширення якого відбулося як за рахунок здійснення державної підтримки бізнесу та населення, так і шляхом реалізації програми «Велике будівництво».

З боку виробництва у IV кварталі 2020 року всі провідні види економічної діяльності показали позитивні тенденції, що в основному пояснюється пристосованістю більшості економічних суб’єктів до роботи в нових складних умовах та триваючим пожвавленням на світових ринках.

Стримуючими чинниками залишались понесені суб’єктами економічної діяльності втрати та низька інвестиційна активність в реальному секторі економіки.

Нагадаємо, у ІV кварталі 2020 року ВВП України скоротився на 0,7% порівняно з аналогічним показником 2019 року, та збільшився на 0,8% порівняно з попереднім кварталом (з урахуванням сезонного фактору).

 

Джерело: FinClub


Теги: | економіка | ВВП | COVID-19 | Петрашко |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.