Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Мінфін на аукціонах ОВДП залучив 5,4 млрд грн під 11,24% на 3 міс. і $164 млн під 3,3-3,6% на 6-9 міс


29.04.2020 17:36

Міністерство фінансів України на перших після місячної перерви первинних аукціонах із розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) змогло залучити 5,4 млрд грн і $164 млн, заплативши за це відносно невеликим підвищенням ставки.

Згідно з інформацією на сайті відомства, передає Інтерфакс-Україна, за гривневими паперами середньозважена ставка дохідності становила 11,3%, ставка відсікання - 11,3%, тоді як на останніх аукціонах 3 березня за 6-місячними паперами ці ставки становили відповідно 9,9% і 10% річних.

Сумарний попит на гривневі папери становить 6,59 млрд грн за сімома заявками, ставки за деякими з них досягали 15% річних, що ближче до рівнів ставок на вторинному ринку, однак Мінфін відхилив три заявки із найбільшими ставками.

На валютному аукціоні ставка за 6-місячними паперами зросла до 3,3% річних порівняно з 3% на попередньому аукціоні 24 березня за 3-місячними паперами, що дало змогу Мінфіну залучити $53,3 млн за п'ятьма заявками.

За 9-місячними паперами попит за 14 заявками досяг $618,7 млн, однак Мінфін відмовився від підвищення ставки до 5% річних, і задовольнявся $113,7 млн за 11 заявками, зберігши ставку 3,5% річних.

Як повідомлялося, Нацбанк минулого тижня знизив облікову ставку з 10% до 8% річних і оголосив про плани проведення з травня тендерів із надання довгострокового рефінансування без обмеження витрачання банками цих коштів, зокрема й на купівлю ОВДП.

Два тижні тому Мінфін зазначав, що сформував достатній запас фінансової ліквідності для того, щоб комфортно пройти період несприятливої кон'юнктури на внутрішньому ринку капіталу, своєчасно й у повному обсязі виконуючи свої фінансові зобов'язання.

За час відсутності первинних аукціонів із розміщення гривневих ОВДП, ставку на яких Мінфін тримав на рівні до 10% річних, їх дохідність на вторинному ринку суттєво зросла. Водночас останнім часом дохідність потроху почала знижуватися. За кривою дохідності на сайті Нацбанку за найкоротшими паперами вона становить до 15% річних із поступовим підвищенням до 16% за 3-річними та поступовим зниженням до 14% за 7-річними паперами.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | ОВДП | облігація | борг | бюджет |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.