Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Світовий борг торік сягнув майже 100% глобального ВВП


01.02.2021 17:26

За підсумками 2020 року глобальний борг досягне 98% світового ВВП, оскільки уряди вклали майже $14 трлн у фінансову підтримку боротьби з пандемією COVID-19.

Про це йдеться в січневому огляді Fiscal Monitor Міжнародного валютного фонду, передає FinClub.

За даними МВФ, фіскальна підтримка включала $7,8 трлн додаткових прямих витрат або втрачених доходів і $6 трлн у вигляді гарантій, кредитів та вкладень в акціонерний капітал.

Зазначається, що глобальна фінансова підтримка у розмірі $14 трлн сприяла порятунку життів і засобів до існування, а також пом'якшила наслідки пандемії для споживання і виробництва.

Поряд з економічним спадом, який викликав зниження доходів, така підтримка призвела до зростання світового державного боргу та дефіциту.

Середній загальний дефіцит у 2020 році оцінюється на рівні 13,3% для країн з розвиненою економікою, 10,3% - для країн з ринком, що формується, і країн з середнім рівнем доходу та 5,7% - для країн з низьким рівнем доходу і країн, що розвиваються.

МВФ закликає зберегти фінансову підтримку, поки не почнеться відновлення світової економіки.

«Фінансова підтримка вразливим домогосподарствам і компаніям повинна бути доступна в міру необхідності до тих пір, поки не почнеться стійке відновлення», - зазначає МВФ.

Також вирішальне значення має глобальна співпраця в області виробництва та широкого поширення ліків і вакцин у всіх країнах за невисокою ціною.

«Чим раніше закінчиться глобальна пандемія, тим швидше економіка повернеться до нормального життя, і людям потрібно менше державної підтримки», - відзначили в МВФ.

Нагадаємо, МВФ оцінює скорочення світової економіки торік на рівні 4%.

Світовий банк прогнозує падіння світової економіки у 2020 році на 4,3%.

Fitch покращило прогноз падіння світового ВВП торік до 3,7% з раніше прогнозованих 4,4% на тлі початку вакцинації проти COVID-19.

 

Джерело: FinClub


Теги: | борг | ВВП | економіка | бізнес | COVID-19 |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.