Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Світовий банк поліпшив прогноз зростання економіки України


21.11.2019 12:47

Згідно останнього економічного огляду Світового банку для України, зростання реального валового внутрішнього продукту (економіки) України в 2019 році складе 3,6% у порівнянні з попереднім прогнозом у 3,4%.

Про це йдеться у презентації Світового банку, представленій на прес-конференції в Києві.

У прогнозі на 2020 рік Світовий банк не змінив прогноз зростання ВВП – він складе 3,7%. У 2021 році зростання економіки України складе 4,2%, як і очікувалося.

У банку зазначають, що якщо новий уряд зможе виконати свої амбітні цілі щодо реформ, зростання може збільшитися до 4% до 2021 року. Але для цього потрібно провести ключові реформи.

«На нашу думку, ключовими реформами є створення прозорого та ефективного ринку землі, демонополізація газового сектору шляхом розділення НАК Нафтогаз України, підвищення ефективності банківського кредитування економіки за рахунок скорочення частки непрацюючих кредитів у державних банках», - зазначила директорка Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахонен.

У банку також повідомляють, що завдяки зваженій фіскальній і монетарній політиці у 2019 році Україні вдалося знизити рівень інфляції та відсоткових ставок в економіці.

Індекс споживчих цін знизився до 6,5% в жовтні 2019 року (в річному обчисленні) з 9,8% на кінець 2018 року, що дозволило Національному банку знизити ключову процентну ставку до 15,5% в жовтні з 18% у квітні.

Крім того, зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення і створення прозорого та ефективного ринку може прискорити економічне зростання в Україні на 0,5-1,5% на рік протягом наступних 5 років.

Світовий банк також зафіксував зниження рівня бідності в Україні з 16,8% у 2018 році до 14,5% у 2019 році. Як зазначається в документі, рівень бідності продовжив знижуватися завдяки зростанню заробітної плати і споживання.

У Світовому банку нагадали, що реальна заробітна плата зросла на 9,5% в річному обчисленні у січні-вересні 2019 року, в основному за рахунок зростання оплати праці в приватному секторі через тиск трудової міграції.

«Трудова міграція залишається високою, і грошові перекази заробітчан продовжили зростати на 12% у річному співставленні у січні-вересні 2019 року», - йдеться в презентації.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | ВВП | економіка | Світовий банк |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.