Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Світовій економіці не солодко, але про рецесію мова не йде, - Fitch


22.03.2019 12:17

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз зростання світової економіки на найближчі два роки.

Відповідно до березневого звіту Fitch, глобальний ВВП збільшиться за підсумками поточного року на 2,8% проти раніше прогнозованого зростання на 3,1%. Оцінка підйому в 2020 році погіршена до 2,8% з 2,9%.

"Однак, незважаючи на досить агресивне погіршення нашого прогнозу на 2019 рік, ми не бачимо наближення глобальної рецесії", - йдеться в повідомленні.

Особливо різко, на думку експертів агентства, погіршилися перспективи для економіки єврозони. Крім того, ознаки уповільнення в Китаї стали набагато очевиднішими, а активність в інших країнах з економікою, що розвивається (EM), знизилася, що обумовлено різкими макроекономічними змінами в Туреччині та Аргентині після валютної кризи минулого літа.

Fitch погіршило економічні прогнози на поточний рік для 15 з 20 країн, які включені в GEO.

"Після такого широкомасштабного погіршення показників нелегко визначити головне джерело шоку. Але ми бачимо фактори, які вказують на те, що більш слабкий попит на EM є основним двигуном спаду в глобальному промисловому виробництві і світовій торгівлі. Жорсткість доларової ліквідності, яка спостерігалася в минулому році після підвищення ставок ФРС, безсумнівно мала деякі негативні наслідки для глобального зростання, хоча економіка США сама по собі досить стійка", - заявив головний економіст Fitch Брайан Коултон.

Незважаючи на різке погіршення динаміки зростання світової економіки, експерти агентства не бачать ознак настання глобальної рецесії.

"Американська економіка все ще збільшується темпами вище тренда, низьке безробіття і хороше зростання доходів домогосподарств підтримують споживчі витрати, а фіскальна політика послаблюється. Деяка слабкість в країнах EM відображає тимчасові чинники, які незабаром повинні піти на спад", - повідомляється в звіті.

Порівняно з грудневим прогнозом Fitch найбільш суттєво погіршило оцінку зростання економіки в поточному році для Туреччини - на 1,7%, Італії - на 1%, Австралії і Швейцарії - на 0,7%, Німеччини - на 0,6%. В цілому, для Єврозони прогноз зменшено на 0,7%. Винятком в регіоні стала лише Польща, очікування зростання ВВП якої були покращені. У той же час аналітики агентства зберегли прогноз для Китаю і знизили на 0,3% для США.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | Економіка | ВВП | Fitch |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.