Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Уряд змінив умови надання кредитів «5-7-9%»


13.10.2020 16:14

Кабінет міністрів змінив умови кредитування мікро та малого підприємництва в рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 9 жовтня, повідомляє Міністерство фінансів України.

Внесені зміни до програми стосуються лібералізації низки вимог до суб’єктів підприємництва в частині підвищення максимального рівня їх річного доходу до еквіваленту 10 млн євро.

Зміни також стосуються виключення з порядку вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу – тепер рішення прийматимуть банки-кредитори.

Також змінами розширені цілі використання кредитних коштів можливістю придбання земельних ділянок як окремо, так і разом з нежитловою нерухомістю.

Відповідні зміни до кредитної програми «5-7-9%» були схвалені в рамках виконання доручення Кабміну розробити та затвердити програму фінансової підтримки малого та середнього підприємництва, а також суб’єктів господарювання сфери культури, креативних індустрій, туризму, діяльність яких знаходиться під впливом запроваджених обмежень та/або заборон, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

«Внесені до програми зміни розширяють можливість скористатися нею як суб’єктами господарювання зазначених індустрій, так і фермерськими й сільськогосподарськими господарствами, що мають збитки через цьогорічну посуху. Програма вже показала свою ефективність в кризових умовах. Адже, як показує статистика, більше 70% гривневих кредитів, які були видані банками з лютого по серпень цього року, видані в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%», - зауважив міністр фінансів Сергій Марченко.

Сьогодні позику в рамках програми можна отримати в Ощадбанку, Укргазбанку, ПриватБанку, Укрексімбанку, Банку Львів, ПУМБ, Банку Альянс, Кредобанку, Банку Восток, Райффайзен Банку Аваль, ТАСкомбанку, Альфа-Банку, Банку Глобус, Мегабанку, Полікомбанку, Креді Агріколь Банку, КредитВест Банку, ОТП Банку та Агропросперіс Банку.

Станом на 5 жовтня в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» загалом видано 4127 позик на 9,88 млрд грн.

 

Джерело: вебсайт Міністерства фінансів України


Теги: | кредит | бізнес | банк | держава |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.